גיטרה סולו


סה"כ: 33

רכישת תווים לגיטרה 

מלחינים ישראלים רבים יוצרים מוזיקה מקורית, מעניינת ואיכותית על גיטרה. ההיסטוריה של מוזיקה ישראלית עשירה ביותר. כבר מאז ימי קום המדינה פעלו בארץ מלחינים ישראלים שהלחינו מוזיקה חדשנית ומרתקת, ויצרו מוזיקה שאותה ניתן כיום לנגן באמצעות תווים לגיטרה. 

היתרון של רכישת תווים של מוסיקה קלאסית ישראלית הוא שתווים אלו אינם נמצאים בכל מקום. תווים לגיטרה ניתן לרכוש כאן, דווקא שלעתים יש קושי למצוא תווים של יצירות מוזיקה מקורית ישראלית. כיוון שאין ארכיון אחד מובהק שבו תווים אלו מופיעים. לכן, על מנת לנגן יצירות ישראליות מקוריות שהולחנו בארץ בעשרות השנים האחרונות יש להשקיע מעט מאמץ. 

סה"כ: 33

תווים לגיטרה

לגיטרה יש חלק גדול ביצירות קלאסיות מקוריות ישראליות. תווים לגיטרה מאפשרים לנו לנגן יצירות של מלחינים ישראלים מובילים בתחום כמו בעז בן-משה, ישראל שרון ועוד. אם אנו רוצים לדעת לנגן על גיטרה, כדאי לנו לדעת לקרוא תווי נגינה.  חיפוש תווים ליצירות ישראליות מקוריות לגיטרה הינו חלק ייחודי במוזיקה הקלאסית המודרנית שבה המכון למוסיקה ישראלית מתמחה. 

הרבה חובבי מוסיקה קלאסית לבטח ירצו לדעת שקיימים תווים לגיטרה בז'אנר מוסיקלי זההמאמץ הזה משתלם מאוד, מפני שיצירות של מלחינים ישראלים הן הרבה פעמים חדשניות ומרתקות. יש אוצר בלום של מוזיקה קלאסית ישראלית שמחכה לדורות חדשים של מבצעים ומלחינים.  

מוזיקה מקורית וחדשנית

לא תמיד נהוג להשתמש דווקא בגיטרה ביצירות מוסיקה קלאסית. כלי מיתר אחרים הם בדרך כלל הכלים בהם משתמשים בהם במוזיקה מסוג זה. אך למרות זאת, גיטרה היא כלי נגינה מגוון ביותר המאפשר מהלכים מוסיקליים רבים, ולכן מלחינים ישראלים רבים משתמשים בגיטרה ביצירות שלהם, וכוללים גם סולו גיטרה ביצירות רבות. 

לכן, על מנת להכיר לעומק את עולם המוסיקה הקלאסית הישראלית החדשה – כדאי להכיר תווים לגיטרה של יצירות אלו. כך ניתן גם להרחיב את האופקים לגביי יצירות מוסיקליות ישראליות וגם ליהנות מנגינת מוסיקה איכותית שיכולה להתאים לרסיטלים ולמופעים במסגרת אירועים שונים.  

ללמוד דרך תווים לגיטרה

אמנים צעירים בארץ יכולים ללמוד הרבה מיצירות המוזיקה שנוצרו כאן לאורך השנים. אמנים כמו ינעם ליף, יחזקאל בראון, אבל ארליך, ציפי פליישר ועוד יצרו מוזיקה איכותית שהרחיבה את גבולות הז'אנר של המוסיקה הקלאסית.

מכיוון שעל מנת לנגן את יצירות הללו יש צורך בתווים לגיטרה כמובן, בין אם מדובר בנגינת תווים לגיטרה או לכל כלי אחר – כדאי לחפש את התווים הללו באתרים שמציעים אותם. מוסיקה קלאסית ישראלית היא דבר הממשיך להתפתח וכדאי להכיר את העבר כדי ליצור המשכיות בהווה ובעתיד.