בוסטוק ג'ון

בוסטוק ג'ון

ד"ר ג'ון בוסטוק – מלחין

ג'ון בוסטוק נולד באוסטרליה, וחי בארץ מ-1987. 

למד קומפוזיציה באקדמיה ע”ש רובין בתל אביב עם פרופ' ליאון שדלובסקי. סיים תואר ראשון ושני בהצטיינות. קבל תואר דוקטור בקומפוזיציה מאוניברסיטת סידני שבאוסטרליה, אחרי שלמד אצל אריה שפירא (ישראל) ואן בויד (סידני).

חבר באגוד הקומפוזיטורים בישראל מ- 1995, ומכהן כגזבר האגוד מאז 2012. 

זכה פעמיים בפרסי אקו"ם, ב- 2000 וב- 2004. על רביעיית מיתרים מס. 1, ועל “When Thou My Love Who”  מחזור שירי שקספיר לפס-קול, ואנסמבל קטן.

יצירותיו בוצעו ע''י: התזמורת הפילהרמונית הישראלית, אנסמבל מיתר, אנסמבל המאה העשרים ואחת, הרביעיה הישראלית העכשוית, אנסמבל מוסיקה נובה, ה- ARCKO Symphonic Project (מלבורן), והתזמורת הסמפונית של טסמניה.

יצירותיו בוצעו בפסטיבל חג המוסיקה הישראלית ב-2008 ע''י אנסמבל המאה העשרים ואחת, ב-2010  ע''י אנסמבל מיתר, וב-2012 ע'י תזמורת הג'אז הוד השרון.

יצירותיו האחרונות של בוסטוק משלבות השפעות אקלקטיות ממוסיקת הרנסנס עד למסיין ושפירא. הן גם מאתגרות וגם נגישות למאזין, בשימוש באינטונציות אנסטרומנטליות מורכבות, המשלבות צלילים ו’interfaces’ המופקים על ידי מחשב ביחסי גומלין עם ביצוע חי.

"מאז עלה ארצה ב-1987 נימנה ג'ון בוסטוק עם טובי היוצרים בתחום המוסיקה האמנותית והג'אז בישראל...יצירותיו המגוונות מעידות על מיומנותו הטכנית הגבוהה ועל רגישותו לניואנסים הקטנים של גוון והרמוניה. לעתים קרובות הוא מתגלה כליריקן הנוטה למופנמות  ועידון."     
יוסי פלס בתוכניה לקונצרט אנסמבל המאה העשרים ואחת.

"... היצירות של בוסטוק הן ההיפך מגלויות: רישומים של תחושות ורגשות, המבוססים על התבוננות סבלנית והקשבה מעמיקה." – בן שלו  "הארץ". 16/05/2005

 

צרו עימנו קשר!
פנו אלינו כאן