אג'יאשווילי חנה

אג'יאשווילי חנה

ד''ר חנה אג'יאשוילי - נולדה בטביליסי (גרוזיה) ב 1972. למדה פסנתר וקומפוזיציה באקדמיה למוסיקה ע''ש סרג'ישוילי בהדרכתו של המלחין ממיסשוילי. במהלך הלימודים הרבתה להשתתף בתחרויות ובפסטיבלים להלחנה ובין היתר קיבלה פרס בפסטיבל בעיר טור, צרפת.

בשנת 1996 עברה למוסקבה, שם למדה קומפוזיציה אצל המלחין טרנופולסקי עד לשנת 2001. כמו כן, עבדה בוועדת המלחינים הצעירים של איגוד המלחינים במוסקבה ובסטודיו למוסיקה חדישה שליד האקדמיה למוסיקה ע''ש צ'ייקובסקי בניהולו של טרנופולסקי. יצירותיה בוצעו במסגרת הקונצרטים השנתיים של המלחינים הצעירים ובמסגרת המופעים של התחרויות הבין-לאומיות "סתיו במוסקבה" ו-"אלטרנטיבה", וכן בקונצרטים בגרמניה, אוסטריה וצרפת. 

בשנת 2001 עלתה חנה אג'יאשוילי לישראל ובשנת 2002 התקבלה לאיגוד הקומפוזיטורים הישראלי. בשנת 2004 זכתה בתחרות למלחינים ישראלים צעירים מטעם אנסמבל המאה ה–21 עם יצירה "Reflections" להרכב גדול.

ב-28.06.07 היא סיימה את הדוקטורט שלה בהלחנה באוניברסיטת בר-אילן אצל הפרופסורים גידעון לבינסון ובטי אוליברו.

ב-2006 במסגרת לימודים באוניברסיטה חנה כתבה מוסיקה לסרט הישראלי "נס", שזכה פרסים בפולין, בלגיה וסין.

ב-2008  חנה אג'יאשוילי זכתה פרס ראש הממשלה בהלחנה.

ב-2017 זכתה בפרס אקו''ם על פי שם של מנחם אבידום עבור היצירה קונצרטנטית "Mere Air".

החל משנת 2018 חנה מרצה באוניברסיטת רייס שביוסטון (ארה''ב) במסגרת תכנית Visiting Artist of Israeli Institute.

בשנת 2019 יצירתה של חנה נבחרה בפסטיבל היוקרתי למוזיקה עכשווית Music World Days במסגרת של ISCM.

משנת 2010 חנה אג'יאשוילי חברה במדור למוסיקה של מנהל התרבות של ישראל.

יצירות שלה ברפרטואר של אנסמבלים מובילים בארץ ובחו'ל: "מוסיקה נובה", "אנסמבל המאה ה–21", "מיתר", “Continuum” (New York),”Studio for New Music” (Moscow), Triomisicals” (Madrid) ,“Momenta Quartet”, ניו ירק, Mivos Quartet וכו'. 

בנוסף מרבה חנה להשתתף בקונצרטים ובפסטיבלים שונים בארץ ובחול כמו חג המוזיקה ישראלית, פסטיבל CEME של אנסמבל מיתר, פסטיבל צליל מעודכן של אנסמבל ניקל, פסטיבל ISCM, פסטיבל ACL – פסטיבל של איגודי מלחינים אסיאתים, פסטיבל למוזיקה עכשווית בדרזדן,בהמבורג,במוסקבה, בבוקרשט ועוד...

צרו עימנו קשר!
פנו אלינו כאן