רדז'ינסקי יאן

רדז'ינסקי יאן

יאן רדז'ינסקי עזב את פולין, בה נולד, בשנת 1969. הוא עלה לישראל, שם למד הלחנה אצל לאון שידלובסקי באקדמיה למוסיקה באוניברסיטת תל-אביב. הוא המשיך בלימודיו בארה"ב אצל פרופ' קריסטוף פנדרצקי ויעקב דרוקמן באוניברסיטת ייל, שם סיים דוקטורט בשנת 1984. כיום הוא מכהן כפרופ' להלחנה ולתיאוריה של המוסיקה באוניברסיטת אוהיו בקולומבוס.

 

יצירותיו של רדז'ינסקי בוצעו על ידי התזמורת הקאמרית אמדאוס, תזמורת קליבלנד, הסימפונית של קולומבוס, הפילהרמונית של קרקוב, הקאמרטה הישראלית, הפילהרמונית הישראלית, התזמורת הקאמרית הישראלית, הסימפונית ירושלים, התזמורת הלאומי של מקסיקו ועוד.

 

רדז'ינסקי זכה במספר פרסים ובהזמנות ליצירות וביניהם מלגה ליצירה ומחקר מקרן רוטשילד, התמחות במשכנות שאננים, ירושלים, הזמנות מתזמורת הרדיו של קלן, מלגה לאמנים מהקונסוליה לאמנות של אוהיו ועוד. יצירתו קדיש הוקלטה על ידי התזמורת הסימפונית בשנת 1983 קיבלה ציון לשבח ברוסטרום המלחינים הבינלאומי בפריס.

 

יצירותיו הוקלטו ב-CRI, Channel Classics, Centaur Records, Delos, מכון למוסיקה ישראלית, ונקסוס. ניתן לרכוש את יצירותיו במכון למוסיקה ישראלית (שמיוצגת בארה"ב על ידי תיאודור פרסר), ומהוצאת מוסיקת קשת.

 

צרו עימנו קשר!
פנו אלינו כאן