שרון ישראל

שרון ישראל

ישראל שרון נולד בשנת 1966. הוא פסנתרן, מלחין, מנצח ומעבד ישראלי.

ישראל שרון למד בצעירותו פסנתר אצל אלכסנדר וולקוב וקומפוזיציה אצל אבל ארליך. מאוחר יותר למד באקדמיה למוזיקה על שם רובין בתל אביב, שם המשיך בלימודי הקומפוזיציה שלו אצל לאון שידלובסקי. אחרי כן למד באוניברסיטת רייס ביוסטון, טקסס.

מאז 1992 הוא היה חבר-מוביל של אנסמבל "קפריזמה" הישראלי כמלחין, מנצח ופסנתרן. הוא הלחין יצירות רבות לאנסמבל שרבות מהן הוקלטו על ידי האנסמבל. הקלטות אלה זמינות בחינם להאזנה ולהורדה באתר האינטרנט של ההרכב.

עיבד יצירות שונות, כולל את הבלט "דפניס וכלואה" של ראוול ל-16 כלים.

יצירותיו בוצעו על ידי קפריזמה כמו גם על ידי אמנים בינלאומיים מובילים, כגון: פייר שטראוך, אלן דאמיין, יוליוס ברגר, וולפגנג מאייר, סיהאט אסקין, סאווה סטויאנוב וכן על ידי חברי האגודה למוזיקה קאמרית של מרכז לינקולן. יצירותיו בוצעו בקונצרטים ובפסטיבלים במדינות רבות ובהן גרמניה, אוסטריה, רוסיה, קוריאה הדרומית, ארצות הברית, קפריסין, הונגריה וישראל.

ישראל שרון הוא ראש מגמת המוזיקה בתיכון הישראלי למדעים ואמנויות בירושלים, וחבר סגל בבית הספר למוזיקה ע"ש בוכמן-מהטה באוניברסיטת תל אביב. מאז 2007 הוא מוביל תוכנית חלוצית של לימודי קומפוזיציה למוזיקאים צעירים במסגרת המסגרות של המרכז הישראלי למצוינות בחינוך.

בשנת 2002 זכה ישראל שרון בפרס ראש ממשלת ישראל להלחנה. 

מתוך ויקיפדיה

צרו עימנו קשר!
פנו אלינו כאן