אמיר נחום

אמיר נחום

נחום אמיר נולד בישראל. את דרכו כמוסיקאי החל כצ'לן ולמד אצל תלמה ילין. סיים את התואר הראשון (B.Mus) באקדמיה למוסיקה ע"ש רובין בירושלים בתיאוריה וקומפוזיציה תחת הדרכתו של פאול בן חיים ואף היה האסיסטנט שלו. את התואר השני בקומפוזיציה עשה בג'וליארד תחת הדרכתם של אליוט קרטר ורוג'ר סשנס. את הדוקטורט עשה בסמינר התיאולוגי היהודי בניו-יורק תחת הדרכתו של הוגו וייסגל. אמיר זכה בפרס הראשון בתחרות ברימר בארה"ב להלחנת רביעיות כלי קשת (1970).

היה חבר סגל בג'וליארד, ובמקביל היה פרופסור נלווה בפטרסון סטייט קולג' עד שובו לישראל בשנת 1973. באותה שנה הצטרף לאקדמיה למוסיקה ע"ש רובין באוניברסיטת תל אביב ולימד תיאוריה, הרמוניה, ניתוח, תזמור ומוסיקה של המאה ה-20 עד פרישתו לגמלאות. שנים רבות היה עורך, מנחה ומרצה במגוון סדרות קונצרטים קאמריים, בין השאר במרכז למוסיקה קאמרית בתל אביב, בבית דניאל בזכרון יעקב ובמוזיאון תל אביב. משמש שופט במגוון תחרויות קומפוזיציה.

בין יצירותיו: שלוש רביעיות לכלי קשת, סונטה לכינור סולו (שבוצעה בקרנגי הול), מוסיקה לכלי מיתר (שבוצעה בתזמורת הפילהרמונית הישראלית בניצוחו של יואב תלמי), קונצ'רטו לחליל, תזמור יצירתו לפסנתר של ברהמס "וריאציות ופוגה על נושא של הנדל", פנטזיה ופוגה לפסנתר – מחווה לבאך, ועוד.

צרו עימנו קשר!
פנו אלינו כאן