תמיר-קפלן נעמה

תמיר-קפלן נעמה

ילידת 1984. החלה את לימודי הפסנתר בגיל צעיר, ובהמשך למדה גם נגינה בסקסופון ובצ'מבלו. בעלת תואר שני בקומפוזיציה מהאקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים, שם למדה אצל פרופ' ינעם ליף, פרופ' מנחם ויזנברג ופרופ' ולדימיר שקולניק. בהמשך למדה קומפוזיציה אצל פרופ' עודד זהבי. זוכת מלגת קרן התרבות אמריקה-ישראל בהצטיינות לשנים 2008-2007.
נעמה עוסקת בפרויקטים המשלבים אמנויות שונות, כגון הלחנה לסרטי אנימציה וכתיבה למחול. ב-2009 שיתפה פעולה עם אופיר בר-און בהלחנת המוסיקה לסרט האנימציה "בעלת הנס", סרט שזכה בפרסים בפסטיבלים בארץ ובחו"ל. בין 2012 ל-2014 שיתפה פעולה עם הכוריאוגרפית אילת כהן, שהקימה את להקת המוסיקה-מחול "Make sounD".
בזמן לימודיה באקדמיה השתתפה נעמה בכיתות אמן עם המלחינים ריצ'רד ורניק (ב-2009) ופרופ' וולטר צימרמן (ב-2010). ב-2012 השתתפה ב"פרויקט המוסיקלי לונדון-ירושלים" בשיתוף ה-Trinity Laban Conservatoire of Music and Dance בלונדון, במסגרתו בוצעה יצירתה סקיצות לנבל סולו (בהשראת ציורים של מ.ק. אֶשֶר) בקונצרטים בארץ ובלונדון. באותה השנה הלחינה את יצירתה אקטואלי, שעסקה בנושאים "בוערים" מתוך העיתונות. היצירה נכתבה במיוחד עבור זמרת הסופרן קרן הדר, אנסמבל זמרי "קולגיום" ואנסמבל סולני תל אביב, בניצוחו של ברק טל. היצירה בוצעה שוב במסגרת חג המוסיקה הישראלית בחיפה ב-2015, עם הזמרת עינת ארונשטיין. ב-2013 זכתה נעמה בפרס הראשון בתחרות הלחנה למוסיקה קאמרית של ה-Deutsche Oper Berlin, על על יצירתה אודה לאֵל לחמישיית אבוב, המבוססת על פיוט חלבּי, ונוגנה שם בקונצרט הזוכים. ביוני 2014 ניגנה רביעיית "לימונצ'לו" את יצירתה Spirangle לרביעיית צ'לי במסגרת פסטיבל ישראל, בסדרת הקונצרטים הקאמריים במרכז למוסיקה עין כרם, ירושלים. בנובמבר 2014 בוצעה יצירתה הזיות אביב בחמישה קונצרטים של תזמורת הקאמרטה הישראלית ירושלים, בניצוח רונן בורשבסקי. היצירה הוזמנה במיוחד עבור התזמורת לעונת הקונצרטים 2015-2014. במרץ 2015, ניגנה הפסנתרנית אירנה פרידלנד את יצירה לטמיון לבי, בפסטיבל האישה הבין-לאומי בריגה. יצירה זו נוגנה גם במסגרות אחרות בארץ על ידי הפסנתרנים יוני פרחי ודן זווילי. יצירה זו נוגנה שוב ע"י אירנה פרידלנד בפסטיבל "קול המוסיקה בגליל העליון" ביולי השנה (2018), ובוצעה שוב על ידה במסגרת "חג המוסיקה הישראלית" בספטמבר. באוקטובר הקרוב תבוצע היצירה בפסטיבל "פסנתרים" בירושלים על ידי הפסנתרן דן זווילי. בפברואר 2016 נוגנה יצירתה סקיצות לנבל סולו בקונצרט בדאלאס, טקסס, ארה"ב, לאחר שזכתה בפרס הראשון בתחרות הכתיבה לנבל American Harp Society 2015. באוקטובר 2016 בוצעה יצירתה הזיות אביב בשני קונצרטים ביפן, על ידי התזמורת הסימפונית יאמאגטה עם המנצח ונגן הקרן הנודע ראדק באבורק. באפריל 2017 ניגן ראדק באבורק את יצירתה הדרן לראדק, שכתבה במיוחד עבורו, במסגרת פסטיבל "אופוס". ב-2017 קיבלה נעמה תמיכה מקרן יהושע רבינוביץ' לאמנויות ת"א וכן מהקרן לקידום היוצר והיצירה הישראלית של אקו"ם, עבור הפקת דיסק של לחנים ועיבודים לשירי משוררים עבריים, שעליו, בין היתר, עובדת בימים אלה.
בתחילת אוגוסט השנה השתתפה נעמה בקורס הקיץ הבין-לאומי למלחינים Synthetis ברדז'יוויצה, פולין, במסגרתו למדה עם המורים אנדריי אדאמק, מרתה פטשינסקה, מאוריציו סוטלו ויוהאנס קריידלר.
לצד העבודה על הפקת הדיסק לשירי משוררים עבריים, עובדת נעמה על יצירה תזמורתית תכניתית בשם "פנטזיה בעקבות הגולם מפראג", המשלבת מוטיבים של כלייזמרים ושל מלודיות יהודיות עממיות, במטרה לתאר את סיפור הגולם מפראג ובעיית הקהילה היהודית האשכנזית.

צרו עימנו קשר!
פנו אלינו כאן