ארד עתר

ארד עתר

הויולן והמלחין יליד ישראל עתר ארד הינו סגל הוראה בבית הספר למוסיקה ע"ש ג'ייקוב באוניברסיטת אינדיאנה, בלומינגטון. פעילותו בקיץ כוללת הוראה והופעה ב"קשת איילון" (ישראל), דומיין פורגט (קנדה), מכון חפץ, קרמור, פסטיבל המוסיקה הקאמרית בנורפולק ומכון סטינס, פסיטבל רביניה (שם הוא גם מהווה סגל מאז 1991).

זכה בפה אחד בפרס הראשון בתחרות ג'נבה הבינלאומית (1972), הופיע ברחבי העולם ברסיטלים וכסולן עם תזמורות גדולות ושבע שנים היה חבר ברביעיית קליבלנד הידועה. הקלטותיו עם הרביעייה וכסולן או אור בחברות גדולות כמו טלדק, טלרק, RCA ו-RIAX. ביצועו ל- Sonata Per La Grand מאת פגניני לויולה ולתזמורת ידוע במיוחד ונחשב לאחד מציוני הדרך בהיסטוריה של הויולה.

ארד הינו מלחין שפרח בגיל מאוחר יחסית. יצירותיו כוללות סונטה לויולה סולו, שתי רביעיות מיתרים, קונצ'רטו לויולה. ״תקווה״ שכתב לויולה סולו הוזמנה בשנת 2008 לתחרות הויולה הבינלאומית במינכן על ידי ה-ARD. יצירתו "שמע" (שלושה שירים ע"י ו.ס מרווין) לטנור, קלרנית, ויולה, צ'לו ובס נכתבה בשביל סיבוב ההופעות של סמינר המוסיקאים הבינלאומי באנגליה עם הזמן מרק פדמור. "אפיטף" לצ'לו סולו ותזמורת כלי-קשת נכתבה בעבור הצ'לן גארי הופמן שהופיע עמה בבכורה בקרונברג (גרמניה) עם תזמורת "קרמרטה בלטיקה" (ארד הופיע עם הגרסה לויולה בכנס הויולה הבינלאומי ברוצ'סטר, ניו-יורק). ארד הופיע והציג את אוספו "שניים-עשר קפריצ'ים לויולה" בכמה סיבובי הופעות בארה"ב, קנדה, ישראל, אנגליה, גרמניה, צרפת, ספרד ופורטוגל.

 

צרו עימנו קשר!
פנו אלינו כאן