מוזיקה קאמרית


קטגוריות

חוברות תווים ליוצרי מוזיקה קאמרית ישראלים

מגוון היצירות המקוריות של מוזיקה קאמרית בישראל הוא עשיר ומגוון. במכון למוסיקה ישראלית תוכלו למצוא מגוון גדול של פרטיטורות ליצירות מקוריות של מוזיקה קאמרית מאת מיטב המבצעים ולמגוון של הרכבים וכלי נגינה.

המכון הוציא לאור במהלך השנים כ-3000 יצירות של למעלה מ-200 מלחינים ישראליים, ומייצג רבים מהמלחינים החשובים בתחום המוזיקה הקלאסית ובכלל שפעלו משנות העשרים של המאה הקודמת ועד ימינו. בנוסף, בספריית המכון ישנן יותר מ-2700 פרטיטורות ו-1600 הקלטות של יצירות ישראליות, והינו חבר בארגון בינלאומי של מוציאים לאור של מוזיקה מקצועית. 

סוגי יצירות מוזיקה קאמרית

 בין השאר, תמצאו אצלנו יצירות לאנסמבל קאמרי, דואו, הרכבי פסנתר, חמישיות, רביעיות, שישיות ושלישיות. יצירות מקוריות אלה כוללות בין השאר יצירות לכלי נשיפה ממתכת, כלי נשיפה מעץ, כלי קשת, מנדולינות, סקסופונים, שני פסנתרים ועוד. 

יוצרים מובילים

מבין היוצרים המובילים של המוזיקה הקאמרית שאת יצירותיהם תוכלו למצוא אצלנו ראוי לציין את פאול בן-חיים, מלחין, פסנתרן ומנצח, מהמלחינים החשובים והבולטים במוזיקה הקלאסית הישראלית (וגם בעולם), נמלט בשנות השלושים מגרמניה הנאצית והתיישב בתל אביב, ונחשב עד היום למלחין אהוב ורב השראה.

מלחין חשוב אחר שנחשב גם הוא לאחד ממלחיני הדור הראשון הוא מרדכי סתר. מלחין נוסף מאותו דור של מלחינים הוא עדן פרטוש, גם הוא מלחין וויולן בולט שגם ניהל את האקדמיה למוזיקה תל אביב. השלושה, אגב, זכו בפרס ישראל ובפרסים נחשבים אחרים. מלחינים ויוצרים חשובים נוספים של מוזיקה קאמרית הם צבי אבני, עודד זהבי וינעם ליף.