כהן שמעון

כהן שמעון

שמעון כהן מלחין, פסנתרן, ומנצח. נולד בראשון-לציון בשנת 1937, נין למשפחה ממייסדי הישוב. בוגר האקדמיה הישראלית למוסיקה על שם רובין בתל-אביב. למד הלחנה אצל אלכסנדר אוריה בוסקוביץ' ופאול בן-חיים, ופסנתר אצל אמה גורוכוב.

ביצירותיו חיבורים סימפוניים, קונצ'רטי לכלי סולו, מוסיקה קאמרית, מוסיקה לתיאטרון ובה להצגות "אות בארץ הפלאות", "במזל דגים", "הנסיך הקטן" ועוד. מוסיקה לסרטים "שני קוני למל", "פרקי אליק" וסרטים דוקומנטריים. פרקי מקהלה ושירים.

החל את דרכו כמלחין, מעבד ומנצח ב"קול ישראל". שיריו ועיבודיו הם מנכסי צאן ברזל של הזמר הישראלי. נודע בין השאר בעבודותיו רבות השנים עם שושנה דמארי, אסתר עפרים, יהורם גאון, בפסטיבלי הזמר והפזמון, ובערבי ההוקרה לחתני פרס ישראל משה וילנסקי וסשה ארגוב בתזמורת הפילהרמונית הישראלית אותם ערך עיבד וניצח.

יצירותיו מנוגנות ומושמעות בארה"ב, באירופה וכמובן בארץ, הן זכו לביצועים של מיטב התזמורות, לרבות בניצוחו ושל מנצחים נודעים, ובהן הפילהרמונית הישראלית, הסימפונית "ירושלים" רשות השידור, תזמורת פילדלפיה, תזמורת הטיילת של בוסטון, תזמורת לוס-אנג'לס, התזמורת הפילהרמונית של מונטווידאו, התזמורת הפילהרמונית המלכותית, התזמורת הסימפונית של לונדון, תזמורת סנטה ברברה, הסימפונית של גואטמלה, ועוד.

שמעון כהן הוא חתן פרס עיל"ם ו"אשכולות" לשנת 1998 על מפעל חיים, פרס אנגל של עירית תל-אביב לשנת 2001, ופרס "פסטילדינו" על מפעל חיים לשירת לדינו לשנת 2005. ופרס משרד התרבות והספורט ע'ש אריק איינשטיין בתחום המוסיקה האומנותית לשנת תשע'ה .

 

צרו עימנו קשר!
פנו אלינו כאן